ČLÁNKY, INSPIRACE

Játra mají podle TČM mnohem více funkcí než jen detoxikaci organismu.

Zrak je jedním z našich nejdůležitějších smyslů a oči pomyslným oknem do světa, který vnímáme kolem sebe. Fyziologická stavba tohoto možná nejdokonalejšího orgánu byla geneticky přizpůsobena tomu, co jsme byli kdysi dávno jako homo sapiens zvyklí dělat. Pohledům do krajiny, sledování kořisti nebo vyhlížení nepřítele.
Postupně se však zrak stal...

Měsíc červenec je podle TČM měsícem krevního oběhu.

Krevní oběhy v našem těle rozlišujeme dva. Malý probíhá mezi srdcem a plícemi. Díky němuž dochází k výměně plynů mezi zevním a vnitřním prostředím. A velký nebo také tzv. tělní, kterým je zajišťována výměna plynů a živin mezi jednotlivými tkáněmi a buňkami v těle.

Aby vše fungovalo hladce...

Červen, který podle TČM je měsícem patřící elementu oheň. Z orgánů je nejcitlivější v tomto období tenké střevo.

Tenké střevo je uloženo mezí žaludkem a střevem tlustým. Jeho celková délka může dosahovat až 7 metrů. Je plné kliček a řasení, čímž se jeho plocha ještě zvětšuje. Je dalším, velice důležitým orgánem pro trávení. Zpracovává a štěpí na...

Na konci dubna a na začátku května se nacházíme v tzv. mezidobí země. Je to prostor mezi změnami dvou energií. Čas integrace, odpočinku, uzemnění, do-pochopení a usebrání nebo možná řekněme nalezení rovnováhy, než se nám otevřou témata nová. Příště nás už bude čekat ohnivá letní energie spojená se srdcem, tenkým střevem, cévním systémem a radostí.

Rychlý růst všeho, zelená kam se člověk podívá, ale taky větrno. Vítr k jaru patří, stejně jako teplo k létu nebo sychravo k podzimu. Otázkou je jen míra. Letošní teplé a větrné počasí nám může trošku "zavařit", zejména pokud nejsou játra v té nejlepší kondici. V dubnu se nerovnováha tohoto orgánu může více projevit a nemusí jít pouze o příznaky...

Již během února předává pomyslné žezlo svého vládnutí element Vody Dřevu. Prvek Dřevo je spojen právě s jarem a růstem. V přírodě se vše probouzí, rostlinky tlačí se půdou vzhůru a vše touží po jediném, po životě.

A stejně tak i my lidé jsme nedílnou součástí celého tohoto nádherného mystéria. S jarem přichází radost, chuť tvořit, pohybovat se,...

V tropických pralesích Střední a Jižní Ameriky, zejména pak v oblasti Peru, roste pozoruhodná rostlina, Uncaria tomentosa nebo také Kočičí dráp. Inkové ji právem uctívali jako posvátnou rostlinu. Jejích uzdravujících účinků jsou si vědomi po tisíciletí. Z generace na generaci si o ní předávají informace formou legend a mýtů.

Dnes si budeme povídat o dvou produktech, které se spolu mají opravdu rády. O Mycopulmu a Stimaralu. Osvědčují se v boji s únavou nejen postcovidovou, ale prakticky jakoukoli. Pomáhají ale ještě daleko šířeji.

• Nutričně vyvážená a jemná výživa podle TČM
• Harmonizace a podpora trávení
• Posílení orgánů• Doplnění energie
• Čistě přírodní, bez aditiv a konzervantů
• Rychlá a snadná příprava za 3 minuty
• Zdravý start do práce, na dovolené, při cestování, v nemocnici
• Nutričně komplexní výživa pro děti, pracující, těhotné (po porodu), seniory, nemocné...

K létu patři nejen sluníčko, voda a prázdniny, ale také nespočet štipanců, kousanců a bodnutí od různého hmyzu. Někdy si ani nevšimneme, jindy vznikne jen zanedbatelný pupínek, ale někdy se stane, že místo prostě zarudne, oteče a svědííi.

Základem zubních past Silix, Balsamio a Diamond je speciální bylinná směs, která se maceruje v třetihorní vodě termálního vřídla Podhájska. Bylinná složka past vykazuje silné čisticí, dezinfekční a protizánětlivé účinky. Stěžejní je její přínos pro ošetření měkkých tkání a závěsného aparátu chrupu. Extrakt působí proti zánětům v dutině ústní, aftům...